Gáborík, Chára i Sekera v zápasoch NHL s gólmi a asistenciami

14.03.2014 Celý región

New York 14. marca (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík skóroval prvýkrát po výmene do Los Angeles Kings a pridal aj asistenciu, ale "králi" nevyužili vedenie 2:0 s Torontom Maple Leafs a prehrali 2:3.

Kings tak prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, hoci prestrieľali súpera 41:29 a rozhodujúci gól inkasovali v oslabení.

Pre Gáboríka, ktorého Kings získali výmenou z Columbusu Blue Jackets, to bol 7. presný zápis, resp. deviata asistencia v ročníku.

Gól kapitána Bostonu Zdena Cháru prispel k domácej výhre nad Phoenixom 2:1, vyše 15 minút strávil na ľade aj jeho krajan a spoluhráč Andrej Meszároš.

Chára strelil 16. gól v sezóne, bol na ľade takmer 27 minút a skóroval v druhom zápase za sebou. Bruins vyhrali siedmykrát v rade a opäť sa posunuli do čela Východnej konferencie.

Darilo sa aj Caroline, ktorá s prispením asistencie slovenského obrancu Andreja Sekeru doma pokorila Buffalo 4:2. Sekera strávil na ľade takmer 24 minút. Tampa Bay s Richardom Pánikom na domácom ľade zvíťazila v derby nad Floridou 5:4 a zastavila sériu piatich prehier.

St. Louis doma vysoko zdolalo Edmonton 6:2 a po siedmom víťaznom zápase za sebou vedie celú NHL s 97 bodmi, v drese Oilers si jeden mínusový bod pri vyše 18 minútach na ľade zapísal do štatistík slovenský obranca Martin Marinčin.

výsledky:

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 6. CHÁRA, 18. Iginla (Boychuk, Lucic) – 49. Korpikoski (Ekman-Larsson, Doan). Brankári: Rask - Smith, strely na bránku: 20:22.

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 14. Skinner (Murphy, Lindholm), 52. Siomin (SEKERA, J. Staal), 54. Tlustý (Siomin, J. Staal), 60. Gerbe (Dwyer, E. Staal) – 11. Ennis z tr. strieľania, 49. Stafford (Conacher, Weber). Brankári: Ward - Neuvirth, strely na bránku: 55:23.

Columbus - San Jose 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Johansen (Jenner, Foligno), 24. Umberger (Dubinsky), 56. Wisniewski (Dubinsky, Calvert) – 11. Marleau (Couture), 41. Nieto (Couture, Vlasic), 46. Marleau (Pavelski, Boyle), rozh. náj. Pavelski. Brankári: Bobrovskij - Stalock, strely na bránku: 38:27.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. Schwartz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. Schwartz (Lapierre, Pääjärvi) – 8. Perron (Hall, Ference), 39. Fraser (Gordon, Joensuu). Brankári: Miller - Scrivens, strely na bránku: 37:25.

Minnesota - NY Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 14. Niederreiter (Brodziak), 42. Parise (Pominville, Granlund) – 24. Stephan (McDonagh, Nash). Brankári: Kuemper - Talbot, strely na bránku: 26:30.

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Góly: 6. Salo (Filppula), 9. Kostka (Purcell), 33. Callahan (Palát, Filppula), 39. Johnson (Stamkos), 51. Stamkos (Filppula, Hedman) – 2. Fleischmann (Kulikov, Bjugstad), 6. Howden (Hayes, Pirri), 59. Upshall (Bjugstad, Boyes), 60. Pirri (Petrovic, Campbell). Brankári: Bishop - Ellis, strely na bránku: 28:27.

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 2. GÁBORÍK (Doughty, Williams), 17. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK) – 19. Phaneuf (Kadri, Rielly), 24. Gunnarsson (Franson, Kadri), 46. Raymond (van Riemsdyk). Brankári: Quick - Bernier (20. Reimer), strely na bránku: 41:29.

Martin Marinčin (Edmonton) 18:19 0 0 0 -1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/